Başlangıç / Genel / 11 En İyi Düşük Şeker Meyveleri

11 En İyi Düşük Şeker Meyveleri


 • Limonlar (ve limes)
 • Ahududu
 • Çilekler
 • Böğürtlenler
 • kivi
 • Greyfurt
 • Avokado
 • Karpuz
 • Kavun
 • portakal
 • Şeftaliler
 • Paket servisi

genel bakış

Şeker alımınızı izlemek iyi bir fikirdir, ancak tatlı dişinizi evcilleştirmek inanılmaz derecede zor bir başarı olabilir.

Belki de işlenmiş şekerleri zaten kesmişsinizdir, ancak meyvede ne kadar şeker bulunduğunu fark etmemişsinizdir. Ya da diyabetle yaşayabilir ve hangi meyvelerin kan şekeriniz üzerinde en az etkiye sahip olacağını bilmek istersiniz.

Meyve aynı zamanda birçok başka sağlıklı besin içerirken, bazı çeşitler şekerden diğerlerine göre daha yüksektir. Şeker içeriğinde hangi meyvelerin en düşük olduğunu öğrenin, böylece tatlı dişinizi şeker bankasını kırmadan tatmin edebilirsiniz.

 1. Limonlar (ve limes)

C vitamini, limon ve kireç yeşili meslektaşları yüksek oranda ekşi meyvelerdir. Çok fazla şeker içermezler (sadece limon veya kireçbaşına bir gram veya iki gram ) ve iştahınızı engellemeye yardımcı olmak için bir bardak suya mükemmel şekilde eklenirler.

 1. Ahududu

Sadece beş gram – bir çay kaşığı biraz daha fazla – fincan başına şeker ve size yardımcı olmak için çok sayıda lif, ahududu listeyi yapmak için birkaç şaşırtıcı meyveleri vardır.

 1. Çilek

Çilekler çok tatlı ve lezzetli tadı göz önüne alındığında şekerde şaşırtıcı derecede düşüktür. Bir fincan çiğ çilek yaklaşık yedi gram şeker içerir ve C vitamini tavsiye edilen günlük alımının yüzde 100’ünden fazlasınıiçerir.

 1. Böğürtlen

Böğürtlen de fincan başına sadece 7 gram şekere sahiptir. Bu koyu renkli meyveler üzerinde suçlu hissetmek zorunda değilsiniz. Bir ikramiye olarak, aynı zamanda antioksidanlar kadar lif de yüksektir.

 1. KiVi

Bu garip bulanık yeşil etli meyveler teknik olarak da bir meyve olarak kabul edilir. Kivi (veya kivi), C vitamini açısından zengin ve şekerde düşüktür – kivi başına sadece altı gramdır . Tüm yıl boyunca kiviyi markette bulabilirsiniz.


 1. Greyfurt

Listeyi yapmak için başka bir narenciye meyvesi greyfurttur. Greyfurtlar kesinlikle bir üzüm kadar tatlı değilken, orta boy bir greyfurtun yarısında sadece 9 gram şekerle harika bir kahvaltı yaparlar .

 1. Avokado

Meyveleri düşündüğünüzde akla ilk gelen şey tam olarak olmasa da, avokadolar gerçekten meyvelerdir ve doğal olarak şekerde düşüktür. Bütün bir çiğ avokado sadece yaklaşık bir gram şeker içerir. Avokadoların çoğunun ne kadar doygun yağları vardır ki bu da sizi doyurmaya yardımcı olur.

 1. Karpuz

Karpuzlar ikonik yaz meyvesidir. Onlar bir tedavi gibi görünebilir, ama şekerde düşükler. Bütün bir dilimlenmiş karpuz fincanında 10 gramşeker bulunur. Karpuz yeme ikramiyesi de büyük bir demir kaynağıdır.

 1. Kavun

Kanadalılar turuncu renklerini yüksek bir A vitamini içeriğine borçludur. Bu lezzetli kavun bir fincan 13 gramdan az şeker içerir. Bu, diğer meyvelerden biraz daha yüksek olabilir, ancak 12 onsluk bir soda kutusunun yaklaşık 40 gram şeker ve çok az besin değerine sahip olduğunu unutmayın.

 1. Portakallar

Portakallar, C vitamini alımınızı hızlandırırken, tüm kalori ve şekersiz tatlı bir atıştırmalıktan zevk almanın başka bir harika yoludur. Tipik bir deniz portakalı, meyve başına yaklaşık 12 gram şeker ve 70 kaloriden azdır.

 1. Şeftali

Şeftali inanılmaz tatlı olabilir, ancak orta büyüklükteki bir meyvede 13gramdan daha az bir şekerde, bir meyve için şekerde düşük olarak kabul edilebilir.

Paket servisi

Bu 11 düşük şekerli meyve, bir ile 13 gram arasında bir şeker içerir, ancak porsiyon boyunun bütün farkı yarattığını unutmayın.

Bir karpuz porsiyonu sadece bir fincandır, bu nedenle üç veya dört fincan karpuzun tadını çıkarmak sizi şekerli şekerli bir kutuya yakın bir yere kolayca yerleştirebilir.

Tabii ki, tüm meyve şekerli işlenmiş aperatiflere kıyasla çok daha fazla vitamin, mineral ve lif içerir. Yüksek lifli gıdalar sindirimi yavaşlatır, bu da kan şekerinizin meyveyi yedikten sonra hızla çoğalamayacağı anlamına gelir. Hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, ılımlılık anahtarıdır.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

MS: Kaçınılması Gereken Gıdalar

İyi beslenmenin rolü Sağlıklı beslenme, besleyici gıda, iyi hissetme ve multipl skleroz (MS) belirtilerini yönetmenin önemli bir parçasıdır . MS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir