Başlangıç / Cilt Sağlığı / Bronzlaşma için Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? vücuda bebe yağı sürmek

Bronzlaşma için Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? vücuda bebe yağı sürmek


Bronzlaşma için bebek yağı kullanmak sıklıkla hızlı bir renk alır ancak cilt hasarıyla ilgili bir takım riskler de beraberinde getirir. Çoğu dermatolog ve cilt bakım uzmanı, bronzlaşma sırasında bebek yağını önermez çünkü riskler çok ağır olabilir. Hızlı bir şekilde esneyen derin bir bronzlaşmanın artıları fazlalaşan cilt hassasiyetidir. Ayrıca güneş yanığı olma şansını arttırırken deri kanseri gibi eksileri bastırmaya yetecek kadar güçlü değildir.

Bebek yağı genellikle mineral yağdan biraz daha fazla olup nemlendiricilerle birlikte cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Yağlar kısmen bebek ürünleri olarak nitelendirilir. Nazik olduklarından ve cildi nemlendirmek için daha kolay nüfuz ederler. Losyonların aksine, yağlar genellikle cilt yüzeyinde bir süre bekler. Bu,  hem bir bronzlaşma yardımcısı hem de güneşe maruz kalma süresini arttırır.

Bronzlaşma için bebek yağı kullanmanın en büyük “artıları” ndan biri, bronz maddenin petrolün altına ne kadar hızlı geliştiğidir. Bebek yağı aslında doğrudan güneş ışığını çeken ve emen bir reflektör görevi görür. Bu, güneşin UVA ve UVB ışınlarının yoğunluğunu artırır. Bebek yağı, ışınların daha derinlere nüfuz etmesini sağlayan bir kanal görevi görür. Yani hızlı bronzluk sağlar.

Bebek yağı ile tedarik edilen tabakalar da genellikle çok daha eşit sürülür ve aynı oranda bronzlaşılır.  Yağ, yağlanan tüm alanlara güneş ışığını yansıtmakta ve dağıtmaktadır; böylece cildin hiç bir köşesi güneşi diğerlerinden fazla almaz. Tabaklama maddeleri bebek yağı ile çıplak deriden daha tutarlı bir bronz renk elde edebilir.


Bronzlaştırma için Bebek Yağı Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Bununla birlikte, hızlı bronzlaşma her zaman sağlıklı değildir. Krem olarak bebek yağı kullanmak genellikle güneş yanığına neden olur, ki bu çoğu insan için önemlidir. Güneş cildin yağıyla nüfuz ettiğinde cildin hücresel kompozisyonuna hemen hasar vermeye başlayabilir. Zarar, bronzlaşma göründüğünden daha hızlı olabilir, sürülen tabaka sayesinde genellikle zararı fark edene kadar uzun süre geçer ve çok fazla güneşe maruz kalırsınız. Duştan sonra zararlı etkileri kendini gösterir.

Bazı dermatologlar, tavada kızartma etine yağ koyma ile aynı etki olduğunu söyler. Yağ, et yüzeyinin tek başına tavaya eklenmesinden daha net ve pişirilmesine neden oluyor. Çoğu zaman, bebek yağı ile yanan insanlar çıplak derisini yakmış insanlara kıyasla çok daha rahatsız edici cilt lezyonları ve kabarcıklar yaşarlar. Bebek yağı ile oluşmuş yara yanık izinin iyileşmesi günler hatta haftalar alır.

Çoğu bebek yağı güneş kremi içermez, bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına karşı hiçbir koruma sağlamaz. Bronzlaştırıcı için bebek yağını kullanmanın tek güvenli yolu yağın güneş kremi üzerine veya güneş kremi ile karıştırılması ve güneş kremin düzenli aralıklarla tekrar uygulanmasını sağlamaktır. Bazı bronzlaştırıcı yağ ürünleri, normal bebek yağından daha iyi bir seçenektir çünkü zararlı ısınları absorbe eder.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Deri Plakası Nedir?

Bir cilt plakası, deriden kaldırılarak karakterize edilen ve uzun boyundan daha geniş bir cilt lezyonudur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir