Başlangıç / Genel / Chelsea Saç Kesimi Nedir?

Chelsea Saç Kesimi Nedir?


Chelsea saç kesimi, ağırlıklı olarak kadınlar tarafından giyilen, popüler ve aşırı punk saç modelidir. Temel saç kesimi, saçları başın ön kısmında uzun süre bırakarak ve kafatasının geri kalan kısmında kılları tamamen kısaltan veya tamamen tıraş etmekten ibarettir. Ön kısımdaki saçlar yaklaşık iki inç’lik bir saçak içine kesilir ve köpek kulakları olarak bilinen saç uzun bölümleri saçakların her iki tarafındaki kulakların üzerinden iz bırakılır.

Elbette, bu kısa Chelsea saç kesimi için çeşitli bireysel değişiklikler var. Saçlar renkli olabilir ve başın arka kısmı bir tasarıma traş edilebilir. Köpek kulaklarının çok uzun süre tutulabileceği uzun bir Chelsea saç kesimi de vardır ve bazı durumlarda, tacı tıraş ederken, bazı durumlarda uzun saçların kesitleri ense’de bozulmadan bırakılabilir. Chelsea saç kesiminin iki varyasyonu Chelsea Hawk saç kesimi ve Chelsea Staub saç kesimi.


Chelsea Saç Kesimi

Chelsea Hawk, Mohawk saç kesimini Chelsea saç kesimi ile birleştiriyor. Cephedeki saçlar bir saçak içine kesilmek yerine bir Mohawk şeklinde çivili ve şekillendirilmiştir. Kıvılcımlar başın merkezinde ayağa kalkmalı ve saçın geri kalan kısmı tamamen traşlanmıştı veya desen desenlerinde traş edildi. Köpek kulakları, tercihinize bağlı olarak, uzun bırakılabilir veya sivri uçların görünümünü azaltmamak için kısa kesilebilir.

Chelsea saç kesimi ve Chelsea Hawk saç stiliyle karşılaştırıldığında, Chelsea Staub kesimi neredeyse muhafazakar. Tepedeki saçlar sağlam bir şekilde bırakılır ya kısa bir bob ya da uzun bir şerit halinde kesilir ve saçlar baş ağrısı ve kulaklar üzerinde kısa kesilir veya traşlanır veya desenlerle tıraş edilir. Saçların çoğu burada bozulmadan bırakıldığından, genellikle bu saç kesimi ile daha fazla stil seçeneğine sahip olmak mümkündür.

Bir Chelsea saç kesimi almadan önce, bu tür bir saç kesimi seçmek, yüz yapısına uygun olup olmayacağını düşünmek iyi bir fikir olabilir. Çoğu saç kesimi stili gibi bu saç kesimleri türleri, herkes için iyi çalışmayabilir. Dedi, bu doğru tipte yüz çok ilginç bir saç türü olabilir; Yüz özelliklerini ve boynu şekillendirmeyi güzel bir iş haline getirebilir.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

MS: Kaçınılması Gereken Gıdalar

İyi beslenmenin rolü Sağlıklı beslenme, besleyici gıda, iyi hissetme ve multipl skleroz (MS) belirtilerini yönetmenin önemli bir parçasıdır . MS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir