Başlangıç / Genel / Egzama kabartması için yulaf ezmesi banyoları

Egzama kabartması için yulaf ezmesi banyoları


egzama

Egzama , cildinizin kırmızı ve kaşınmasına neden olan bir durumdur . Genellikle periyodik olarak alevlenen kronik bir durumdur.

Egzama için bir tedavi olmadığından tedavi , semptomları hafifletmeye odaklanır.

Egzama için yulaf ezmesi banyosu

Yulaf ezmesi banyosu fikri sıcak kahvaltı yemekleriyle dolu bir küvette akla gelebilir. Yulaf ezmesi banyosu, yulaf ezmesi ve ılık su içerir, ancak kullanılan yulaf ezmesi, kolloidal yulaf ezmesi adı verilen ince bir toz haline getirilir. Suda asılı ve dibe batmayacak.

Bir göre 2012 çalışmada , kolloidal yulaf ezmesi cildi korur ve yatıştırır kaşıntı gelen ve tahriş egzama . Aynı çalışma, kolloidal yulaf ezmesinin aynı zamanda cilt yüzeyinin pH’ını korumaya yardımcı olmak için bir tampon görevi yapabileceğini göstermektedir.

Yulaf ezmesi banyosu nasıl hazırlanır

  1. Temiz bir küvete ılık su akıtmaya başlayın. Sıcak olduğundan emin ol; Sıcak su iltihaplı cildikötüleştirir ve cildinizden nemçekebilir .
  2. Yaklaşık 1 su bardağı ekleyin – miktar, küvetinizin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir – musluk suyuyla karıştırılmaya yardımcı olmak için çalışan musluk altındaki kolloidal yulaf ezmesi.
  3. Küveti doldurmaya devam ederken, yulaf ezmesini elinizle karıştırın.
  4. Su uygun seviyeye ulaştığında, su sütlü olmalı ve cildinizde ipeksi hissetmelisiniz.

Yulaf ezmesi banyosunda ıslanma

İnsanlar genellikle egzama kaşıntısını hafifletmek için yaklaşık 10 dakika beklerler, fakat kolloidal yulaf ezmesi paketindeki talimatları izleyin veya doktorunuza bir öneri isteyin. Cildinizi kurutabilir ve kaşıntı ve egzamayı kızdırabileceği için çok uzun süre ıslatma.

Bitirdikten sonra biraz yapışkan olabilirsiniz. Taze ılık su ile durulayın. İşiniz bittiğinde, kendinizi bir havluyla kurulayın. Sürtünme tahrişe neden olabileceği için kendinizi kurulamayın .

Emzinizi bitirdikten üç dakika sonra, en sevdiğiniz yumuşatıcı cilt nemlendiricisini uygulayın .

Koloidal yulaf ezmesi nereden alabilirim?

Koloidal yulaf ezmesini çoğu eczanede ve internette bulabilirsiniz . Ayrıca kendiniz de yapabilirsiniz.

Koloidal yulaf ezmesi nasıl yapılır

Koloidal yulaf ezmesi yapmak için düzenli yulaf ezmesi ile başlayabilirsiniz.

  1. 1 bardak yulaf ezmesini bir karıştırıcıya, kahve öğütücüsüne veya mutfak robotuna koyun ve ince ve tutarlı bir toz haline getirin. Yulaf ezmesi yeterince iyi değilse, banyo suyuna karışmaz ve küvetin dibine batırılır. Yulaf ezmesi banyo suyuna daldığında cildinizin maruz kalmasını en üst düzeye çıkarırsınız.
  2. Bir kez bittikten sonra, bir çorba kaşığı tozu bir bardak ılık suya karıştırın. Yulaf suya çabuk emilmeli ve ipeksi bir hisle bir bardak sütlü sıvı almalısınız.
  3. Toz suyu sütlü ve ipeksi çevirmezse, yeterince iyi topraklanmamıştır. Test sıvısı düzgün bir şekilde çıkana kadar taşlamaya devam edin.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Yetişkinlerde Tonsillit: Ne Beklenmeli?

Yetişkinlerde bademcik iltihabı olabilir mi? Tonsillit çoğu zaman çocukları ve gençleri etkiler, ancak yetişkinler de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir