Başlangıç / Genel / Fransız Manikür Nedir?, French Manikür Nasıl Yapılır

Fransız Manikür Nedir?, French Manikür Nasıl Yapılır


Basit ama zarif bir manikür tarzı olan Fransız manikürde doğal görünümlü bir tabana vurgulanan beyaz ipuçları bulunur. Son yüzyılda yüksek moda ve popüler ünlüler tarafından popüler kılan, bugün moda trendlerinde rol oynamaya devam ediyor.

Fransız manikürünün ne zaman ve nereden tanıtıldığından kimsenin tam olarak emin olmadığı halde, 19. yüzyılda tekniğin pek çok Fransız tırnak törpüsü salonunda popüler olduğu kuşkusuzdur. Stil, 20. yüzyılın başlarındaki Amerikan moda tasarımcılarının ilgisini çekti ve 1920’lerin popüler aktrisleri arasında yaygın bir kullanıma neden oldu. Oradan, Birleşik Devletlerin dört bir yanındaki kadınlar bu tekniği taklit ettiler. Trend, 1930’lu yılların birçoğunda, birçok kadın Fransız manikürü standart tedavisinin bir parçasını yerel tırnak salonunda yapmaya devam ederek devam etti. Ülkenin çoğunu sarstı ekonomik bunalım sayesinde, becerikli kadınlar evde manikür görünümünü oluşturmak için adımları öğrenmeye başladı.


Fransız Manikür Nedir?

Nispeten kolay bir süreç olsa da, Fransız manikürler salon seçenekleri arasında daha pahalı olma eğilimindedir. Tipik olarak, şablon, çivinin doğal kısmı ile beyaz bir çivi cilasıyla fırça ile kesilmiş kısım arasındaki açık çizgiyi oluşturmak için kullanılır. Bazı durumlarda, çizgi serbest elle hazırlanır; tırnak cilası sökücü daha sonra işlem sırasında herhangi bir kusuru göz önüne almaya yarar. Bugün, kadınların tekniği kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmelerini sağlayan bir dizi ev manikür kiti bulunmaktadır. Kitlere, kullanışlı şablonlar yanı sıra nötr ve beyaz lehçe ve sızdırmazlık maddesi tonları da dahildir.

Bugün, Fransız manikürünün çeşitli varyasyonları sunulmaktadır. Tırnağın alt kısmı için nötr bir ton yerine, beyaz bir ipucu vurgulamak için soluk pembe bir katman kullanmak bir yaklaşım. Diğer durumlarda, ekrudan tanya kadar çeşitli tonlar ipuçları ile eşleştirilir. Amerikan versiyonu, katı bir pembe tabana eşlenmiş bej ipuçları uygulamasına sahiptir.

Tıpkı Fransız manikürde olduğu gibi, benzer yöntemleri kullanan pedikür tedavileri de vardır. Bu, eşleşen pedikürleri manikürlerle birleştirmenin, açık havalı ayakkabı ile aşınmayı iyi cilalanmış bir görünüm elde etmenin mümkün olduğu anlamına gelir.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

MS: Kaçınılması Gereken Gıdalar

İyi beslenmenin rolü Sağlıklı beslenme, besleyici gıda, iyi hissetme ve multipl skleroz (MS) belirtilerini yönetmenin önemli bir parçasıdır . MS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir