Başlangıç / Cilt Sağlığı / Hidrokinon Krem nedir? hidrokinon kullananlar

Hidrokinon Krem nedir? hidrokinon kullananlar


Hidrokuinon kremi, yaşlanma noktaları, çiller ve diğer deri renk değişikliklerini azaltmak için kullanılan bir beyazlatma kozmetik ürünüdür. Ciltte oluşan pigment miktarını azaltarak çalışır, bu da daha hafif görünmesini sağlar. Bu kremlerin çoğu tezgahlarda (OTC) eczanelerde veya internette satılmaktadır ve yaklaşık% 2 veya daha az hidrokuinon konsantrasyonuna sahiptir. Reçete çeşitleri% 4’e kadar içerebilir. Bu krem ​​normalde dört hafta sonra gözle görünür aydınlatma ile sonuçlanır, ancak kalıcı deri renk değişikliğine neden olabilir ve kansere bağlı olabilir, çünkü birçok ülkede yasaktır.

Hidrokinon Krem Kullanımı

Hidrokuinon kremi ilk kez kullanırken, kullanıcıların cildin kırık olmayan bir bölümüne az miktarda uygulayarak ve 24 saat bekleyerek bir spot testi yapmak çok önemlidir. Cilt kırmızı, kaşıntılı veya kabarcıklar oluşturursa alerjik bir reaksiyon gösterse de kullanmamalıdır. Hiçbir reaksiyon yoksa, o zaman kişi cildin renksiz bölgelerini yıkayabilir ve kurutabilir ve kremi kendisine masaj yapabilir. Kullanıcılar, bu ürünü uyguladıktan sonra daima ellerini yıkamalı ve gözler, ağız veya burun gibi hassas bölgelere girmemelidir. Potansiyel olarak ciddi yan etkileri önlemek için, bireylerin paket üzerindeki talimatları veya bir sağlık uzmanının sağladığı talimatları her zaman takip etmeleri önemlidir.

Hidrokinon Krem Yan etkiler

Bu ilacın tipik yan etkileri ciltte kuruluk ve çatlama içerir. İnsanlar ayrıca kızarıklık veya hafif yanma hissi yaşayabilir. Bazı insanlar döküntü, ürtiker, nefes darlığı, baygınlık, yüz ya da dilde şişme ve göğüs ağrısı gibi daha şiddetli reaksiyonlara sahiptir. Böyle bir durumda, kişi derhal tıbbi yardım istemelidir.

Ayrıca, hidrokuinon kremi astım da dahil bazı insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinen sülfitler içerebilir. Gebe veya emziren kadınlar, bu ürünü kullanmadan önce fetusa veya bebeğe potansiyel tehlikelerden kaçınmak için bir sağlık uzmanıyla görüşmelidir.


Hidrokinon Krem Emniyet

Hidrokuinon kremi, kanser ile potansiyel bağlantıları nedeniyle birçok ülkede yasaklanmıştır. Cildin pigment üreten hücrelerinde, pigment melanini yapmak için gerekli olan bir enzim olan tirozinazın işlevini bozarak çalışır. Bu, cildi hafifleten, aynı zamanda ultra mor (UV) ışınlarına karşı daha savunmasız hale getirerek cilt kanseri riskini arttıran pigmentte bir azalmaya yol açar. Çalışmalar, bazı kanser türleriyle ilişkili DNA’da mutasyonlara neden olabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, kandaki daha yüksek cıva seviyeleri ve ochronoz ile ilişkilidir; kalıcı cilt renk değişikliği oluşturan bir durumdur.

İnsanlar, dışa çıktıklarında güneş kremi ve koruyucu giysiler giymek ve retinol veya salisilik asit gibi cilt hassasiyetini artıran diğer ürünleri kullanmamak gibi önlemleri alarak hidrokuinon krem ​​ile ilişkili bazı riskleri azaltabilir. Bu krem ​​kullanıldığında benzoil peroksit veya hidrojen peroksit içeren ürünlerden kaçınmak da önemlidir çünkü ciltte koyu renk lekelere neden olabilir. Olursa, bir kişi peroksidi kullanmayı bırakmalı ve cildi sabun ve su ile yıkamalıdır.

Hidrokinon Krem Alternatifler

Her ikisi de melanin üretimini düşüren arbutin ve kojik asit de dahil olmak üzere deriyi hafifletmek için kullanılabilecek diğer yöntemler vardır. Diğer popüler alternatifler arasında niacinamide ve pastörize edilmemiş soya silgisi sayılabilir. Ayrıca, cildi hafifletip renk değişikliğini azaltabilen eksfoliye ediciler, parlaklaştırıcı ajanlar ve anti-irritant kombinasyonları içeren birçok OTC ürünü bulunmaktadır. Bununla birlikte bazılarının yan etkileri de var, bu nedenle bireylerin herhangi bir aydınlatma kozmetik kullanmadan önce bir sağlık uzmanıyla danışmak en iyisidir.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Deri Plakası Nedir?

Bir cilt plakası, deriden kaldırılarak karakterize edilen ve uzun boyundan daha geniş bir cilt lezyonudur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir