Başlangıç / Genel / İçme Aloe Vera Suyu 9 Sağlıklı Faydaları

İçme Aloe Vera Suyu 9 Sağlıklı Faydaları


Aloe vera suyu nedir?

Aloe Vera bitki cinsinin bir sulu bitki türleri Aloe . Tropikal iklimlerde bolca yetişir ve yüzyıllardır tıbbi bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Aloe vera suyu aloe vera bitki yaprağının etinden yapılmış bir yapışkan, kalın sıvıdır. Güneş yanıklarının tedavisinde yaygın olarak bilinir . Ancak bu sağlıklı iksiri meyve suyu formunda içmek size başka sağlık yararları sağlar.

Aloe vera suyu aloe vera bitkisinin tüm yaprağını ezmek veya öğütmek, ardından sıvıyı saflaştırmak ve filtrelemek için çeşitli basamaklar ile yapılır. Hafif, tolere edilebilen bir tat ile, meyve suyu kolayca smoothie ve shake’lere karışır. Bu aloe vera suyu pratik bir tam besin takviyesi yapar.

Aloe vera suyu içmenin sağlık yararları nelerdir?

İşte saf, renksiz, düşük antrakinon aloe vera suyu içmek için dokuz neden.

 1. Alkalinite

Asidik pH’li bir vücut, hastalık için üreme alanıdır. Hastalığın büyüdüğü bir atmosfer. Aloe vera suyu gibi alkali yiyecekleri ve içecekleri yedikten ve içtikten sonra vücudunuzu dengeli tutmaya yardımcı olun.

Diğer akıllı alkali yiyecek seçenekleri şunları içerir:

 • yeşil yapraklı
 • kök sebzeler
 • narenciye
 • fındık ve tohumlar
 • elma sirkesi
 • hindistancevizli sirke
 1. Hidrasyon

Aloe bitkisi çok yoğun, bu yüzden dehidrasyonu önlemek veya tedavi etmek için ideal bir yoldur . Hidratlı kalmak, kirleri temizlemek ve temizlemek için bir yol sağlayarak vücudunuzun detoksuna yardımcı olur. Meyve suyu ayrıca vücudunuzun organ çıkışını optimize eden çok miktarda besin maddesi de toplar.

Bu çok önemlidir, çünkü böbrekleriniz ve karaciğeriniz kanınızı tahliye etmek ve idrar üretmekten büyük ölçüde sorumludur. Bu nedenle, onları sağlıklı tutmanız gerekir.

Ağır egzersizden elde edilen iyileşme, ekstra sıvıların alınması yoluyla rehidrasyon gerektirir. Vücudunuz egzersizden laktik asit birikmesini temizlemek ve temizlemek için daha fazla sıvıya ihtiyaç duyar. Bir sonraki sert egzersizden sonra hindistancevizi suyu yerine aloe vera suyu deneyin.

 1. Karaciğer fonksiyonu

Detoks söz konusu olduğunda, sağlıklı karaciğer fonksiyonu önemlidir .

Aloe vera suyu, karaciğerinizi sağlıklı tutmanın mükemmel bir yoludur. Çünkü vücudun yeterince beslendiği ve hidratlandığı zaman karaciğer en iyi şekilde işlev görür. Aloe vera suyu karaciğeri için idealdir, çünkü nemlendirici ve zengin besinler içerir.

 1. kabızlık için

Aloe vera suyu içilmesi, bağırsaklarınızdaki su içeriğini arttırmaya yardımcı olur. Araştırma bağırsak su içeriği ve peristalsis stimülasyonu arasındaki ilişkiyi göstermiştir, bu da dışkıyı normal bir şekilde geçirmenize yardımcı olur.

Eğer kabızsanız veya sık kabızlıklarınız varsa, günlük rutininize aloe vera suyu eklemeye çalışın. Aloe ayrıca bağırsaklarınızdaki sağlıklı bakterilerin normalize edilmesine yardımcı olur ve sağlıklı bağırsak florasınızı dengeli tutar.

 1. açık cilt için

Nemlendirici aloe vera suyu, aknenin sıklığını ve görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir . Ayrıca sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt durumlarının azaltılmasına da yardımcı olabilir .

Aloe vera, cildinizi korumaya yardımcı olabilecek zengin bir antioksidan ve vitamin kaynağıdır.

Aloe vera’daki önemli bileşiklerin, ultraviyole (UV) radyasyonun etkilerini nötralize ettiği, cildinizi mevcut UV hasarından onaracağı ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olduğu da gösterilmiştir.

 1. Besleyici destek

Aloe vera suyu, besinlerle sıkıca doldurulur. İçmek eksik olmadığından emin olmanın mükemmel bir yoludur. Vitamin B, C, E ve folik asit gibi önemli vitamin ve mineralleri içerir .

Ayrıca az miktarda içerir:

 • kalsiyum
 • bakır
 • krom
 • sodyum
 • selenyum
 • magnezyum
 • potasyum
 • manganez
 • çinko

Aloe vera da B-12 vitamininin tek bitki kaynaklarından biridir. Bu vejeteryanlar ve veganlar için mükemmel bir haber.


Yiyecek ve içecek alımınızı besin açısından zengin tutmak, önlenebilir hastalıkların çoğunda mücadele etmenin anahtarıdır.

 1. Mide ekşimesi kabartma

Aloe vera suyu içmek , mide ekşimesi saldırıları sırasında size rahatlıkverebilir . Aloe vera suyunda bulunan bileşikler, midenizde asitin salgılanmasını kontrol etmeye yardımcı olur. Etkilerin mide ülserleriylemücadele ettiği ve daha büyük olmalarını engellediği de gösterilmiştir .

 1. Sindirim faydaları

Aloe vera, şeker ve yağların parçalanmasına yardımcı olmak ve sindiriminizi sorunsuz bir şekilde devam ettirmek için bilinen birkaç enzim içerir.

Senin Eğer sindirim sistemi optimum çalışmıyorsa, sen yediğin yiyeceklerdeki besinin tüm absorbe olmaz. Diyetinizden faydalanmak için iç motorunuzu sağlıklı tutmanız gerekir.

Aloe vera, mide ve bağırsaklarda tahrişi azaltmaya yardımcı olabilir. Meyve suyu ayrıca irritabl bağırsak sendromu (IBS) ve bağırsakların diğer enflamatuar bozuklukları olan insanlara yardımcı olabilir .

33 IBS hastasının bir çalışması, aloe vera suyunun IBS’nin ağrı ve rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olduğunu bulmuştur. Çalışma plasebo kontrollü değildi, bu yüzden daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Aloe vera, daha önceki çift kör, plasebo kontrollü bir çalışmada ülseratif kolitten muzdarip insanlara da yararlı olmuştur .

 1. Güzellik hack

Aloe vera suyunun el altında tutulması da bir dizi güzellik ve sağlık ihtiyacı için iyi olabilir.

Aşağıdakiler için kullanmayı deneyin:

 • makyaj astarı (temelden önce uygulayın)
 • makyaj temizleyici
 • güneş yanığı emziği
 • hafif nemlendirici
 • tahriş olmuş kafa derisi için tedavi (birkaç damla nane yağında karıştırın)

Aloe vera suyu içmenin yan etkileri nelerdir?

Decolorize (saflaştırılmış, düşük antrakinon) tüm yaprak aloe vera güvenli kabul edilir. Farelerde yapılan yeni bir çalışma , üç ay boyunca çeşitli saflaştırılmış aloe vera konsantrasyonlarını beslemiştir, aslında, meyve suyundan hiçbir olumsuz etki göstermemiştir.

Renksiz renklendirilmiş aloe suyu

Öte yandan, renklendirilmemiş, arındırılmamış aloe vera suyu da dahil olmak üzere pek hoş olmayan yan etkilere sahip olabilir:

 • ishal
 • Kasılma
 • kolon adenomları (iyi huylu tümörler)
 • uzun süreli kullanım sonrası kolon kanseri(nadir)

İshal şiddetli ağrı, dehidratasyon ve elektrolit dengesizliklerine yol açabilir .

Araştırmacılar, saflaştırılmamış aloe vera suyunun neden olduğu yan etkilerin, laktik olarak kabul edilen antrakinonun varlığının bir sonucu olduğu sonucuna varmışlardır.

Antrakinon, aloe vera bitkisinin yaprağında doğal olarak bulunan organik bir bileşik olmasına rağmen, toksik olarak kabul edilir ve bundan kaçınılmalıdır.

Çalışmalar , renkli aloe vera ile karşılaştırıldığında saflaştırılmış ve renklendirilmiş meyve suyunun daha güvenli bir seçenek olduğunu göstermektedir. Alışveriş yaparken etikette şu ifadeleri arayın:

 • saflaştırılmış
 • Renksiz
 • organik
 • güvenlik testi

Aloe vera suyu ile ilaç etkileşimleri

Aloe suyu bazı ilaçlar ile etkileştiği gösterilmiştir. Sitokrom P450 3A4 ve CYP2D6’nın bir substratı olarak kabul edilen herhangi bir ilacı alıyorsanız, aloe vera suyu içmeyin. Aloe vera suyu bu ilaçların yan etki riskini artırabilir .

Aloe ayrıca sevofluranın etkilerine ek olarak, ameliyat sırasında aşırı kanamaya neden olabilir. Sevofluran alıyorsanız, aloe suyu içmeden önce doktorunuza danışın.

Aloe vera suyunda ne kadar şeker var?

Çoğu meyve suyunun aksine, aloe vera suyunun 4 onsluk porsiyonu şeker içermez ve sadece birkaç kalori içerir. Şeker alımınızı izliyorsanız, aloe vera suyu sağlıklı bir seçimdir.

Aloe vera suyu nerede bulunur

Aloe vera suyu, çevrimiçi veya çoğu sağlık gıda pazarında satın alınabilir. Aloe vera suyu için alışveriş yaparken, ürünün kalitesini dikkate almak önemlidir.

Organik, saf ve yüzde 100 aloe suyu için bak. Dolguları olan bir karışımdan ziyade saf aloe vera suyu içmek önemlidir. Etiketi dikkatlice okuyunuz.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

MS: Kaçınılması Gereken Gıdalar

İyi beslenmenin rolü Sağlıklı beslenme, besleyici gıda, iyi hissetme ve multipl skleroz (MS) belirtilerini yönetmenin önemli bir parçasıdır . MS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir