Başlangıç / Genel / Kız Bebek Olduğuna Dair Işaretler

Kız Bebek Olduğuna Dair Işaretler


genel bakış

Kız mı erkek mi? Cinsiyetin ortaya çıkması muhtemelen hamileliğinizin en heyecan verici kısımlarından biridir.

Ama yanıtı ultrason olmadan öğrenmek için herhangi bir yolu var mı? Her ne kadar bu eski karıların hepsinin cinsiyet tahmini hakkındaki hikayeleri ne kadar doğru?

Pembeyi umuyorsanız, muhtemelen tüm ipuçlarına – hem anekdotlara hem de başka bir şeye bakıyorsunuzdur.

İşte bu anekdotların mitler veya gerçekler olup olmadığını ve yolda bir kız çocuğunuz olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  1. Yüksek taşıma: efsane

Yüksek taşıyorsanız, tebrikler – o bir kız! Ya da söyledikler en azından.

Ama yüksek bir göbek için başka bir sebep olabilir. Eğer ilk hamileliğiniz ve vücudunuz iyi durumda ise, mide kaslarınız, vücut şekliniz ve hamileliğiniz sırasında ne kadar kilo aldığınız, taşıdığınız şeyde bir rol oynayacaktır.

Ne yazık ki, bebeğinizin cinsiyetinin bunun hiçbir etkisi yoktur. Bu, yalnızca karnınızı değerlendirerek cinsiyete söyleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Çoklu gebelikler aynı kasların elastikiyeti üzerinde de etkili olabilir.

Ders öğrenildi? Cinsiyeti belirlemek için bu efsaneye güvenmeyin. İlk hamileliğiniz mi, yoksa dördünüzü mi olduğu doğrudur.

  1. Ortada taşıma: efsane

Bebeğin ağırlığını taşıdığın yer hakkında benzer bir hikaye var. Hamilelik kilo alımınız ortada ise, kız bebek sahibi olmanızdır. Önde mi? Zıplayan bir bebek çocuk yolda.

Ama yine de, nasıl ve nereye taşıdığın, vücut tipiniz, kilo almanız ve diğer fiziksel faktörlerle ilgilidir. Bebeğinizin cinsiyetini belirlemede yardımcı olmaz.

  1. Daha hızlı fetal kalp hızı: efsane

Bir dahaki sefere doktorunuzun bebeğin kalp atışını dinlediğini dinleyin . Eski eşlerin hikayesine göre, dakikada 140’dan fazla atışın hızlı bir oranı, bir kıza sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu doğru, bir çeşit.

Bir bebek kızının kalp hızı genellikle bir erkek çocuğunkinden daha hızlıdır. Ama bu sadece emek başladıktan sonra doğrudur. Bundan önce, nabız hızını gerçekten etkileyen bir fetüsün yaşıdır .

Çevresinde gebelik haftasında 5 , ceninin kalp hızı dakikada 80 ila 85 atım arasında, kabaca annenin aynıdır.

9’a kadar sabit bir şekilde hızlanacak ve dakikada 170 ile 200 atış arasında olacak şekilde hızlanacak.

Daha sonra 120 ila 160 arasında bir ortalamaya kadar yavaşlamaya başlar.

  1. Özlem tatlılar: gerçek (çeşit)


Söyledikler , hamileliğiniz sırasında tatlı şeyleri özlemenin , büyüdüğünüz kız çocuğuyla ilgili olduğunu söyler . Tuzlu ya da ekşi atıştırmalıkların hayalini kuruyorsan, bir çocuk taşıyorsun.

Hamilelik sırasında iştahın belirli minerallerdeki eksikliklerle ilişkili olabileceği yönünde bazı öneriler olsa da , iştah ve cinsiyet arasında hiçbir bağlantı yoktur.

  1. Breakouts ve yağlı cilt: efsane

Kişisel cilt yağlı ise ve siz hamilelik sırasında dışarı kırıyorsun. Ortak bilgelik, çünkü bebeğinizin kızının güzelliğini çaldığını açıklıyor.

Gerçekte, cildinizi , kız çocuğunuza değil , hormonlara saldırabilirsiniz .

  1. Aşırı sabah hastalığı: efsane

Geleneksel bilgelik , hamileliğiniz sırasında herhangi bir noktada aşırı sabah hastalığının bir kıza sahip olduğunuz anlamına geldiğini söyler .

Doğrusu? Sabah hastalığı, hormon ve düşük kan şekeri ile ilgilidir . Henüz pembe kıyafetler almaya başlama.

  1. Vahşi ruh hali değişimleri: efsane

Tahmin edilemez ruh hali dalgalanmaları yaşıyorsanız , bunun nedeni bir kıza sahip olmanız olabilir.

Ama muhtemelen hamilelik denilen bir hormonal roller coaster’ınız var! Bu efsanenin arkasında hiçbir bilim yoktur. Ruh hali değişimleri, her iki cinsiyetten de bebekleri taşıyan anneler için yaygındır.

Doğrusu

Bebeğinizin cinsiyetini doğru tahmin etme şansınız 50-50 olsa da, hala tahmin ediyorsunuz.

Gerçek şu ki, bebeğinizin cinsiyetini doğru olarak tahmin etmek için bir çeşit tıbbi müdahale gereklidir. Hayatın en iyi sürprizlerinden biri için büyük cinsiyet ortaya çıkana kadar beklemeniz gerekecek.

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeye hazır mısınız? Bu 7 yaratıcı cinsiyet ortaya koyma fikri , partinin başlamasına yardımcı olacak.

Götürmek

Bebeğin cinsiyetini 20 haftada bir hamileliğinizde hamileliğinizdeöğreneceksiniz . Bebeğiniz işbirliği yaptığı ve teknisyenlere bacakların arasında iyi bir görüntü verdiği sürece bunlar yüzde 80 ila 90 doğrudur.

Amniyosentez ve koryon villus örneklemesi gibi bazı testler size cinsiyeti kesin olarak söyleyecektir. Ama bunlar hem invaziv. Genellikle sadece genetik bozukluk veya kromozomal anormallik riski taşıyan bebekleri taşıyan annelere sunulur .

Noninvazif prenatal testler cinsiyetleri belirleyen diğer bir yöntemdir. Ama aynı zamanda tipik olarak sadece bebekleri kromozomal koşullara sahip olma riski taşıyan kadınlara sunulmaktadır.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

MS: Kaçınılması Gereken Gıdalar

İyi beslenmenin rolü Sağlıklı beslenme, besleyici gıda, iyi hissetme ve multipl skleroz (MS) belirtilerini yönetmenin önemli bir parçasıdır . MS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir