Başlangıç / Hastalığın Nedenleri / Mini Boyun Asansörü Nedir?

Mini Boyun Asansörü Nedir?


Mini boyun asansörü, minimal invaziv bir kozmetik cerrahi şeklidir. Submentoplasti olarak da bilinen bu süreçte, kırışıklıklar, sarkma cildi, bantlanma ve boyun çizgisinde meydana gelen yağ birikintileri hedeflenmektedir. İşlemden geçenler boyun çizgisinin hatlarını iyileştirebilir ve yüzün görünümünü yıllarca alabilir.

Mini boyun asansörler, görünüşlerini canlandırmak isteyen ancak şiddetli değişiklikler istemeyen bireyler için popüler bir seçenek haline geliyor. Boyun germe ameliyatı için uygun adaylar orta saglikli kisilerdir ve orta saglikli sagging ve boyun çizgisi boyunca sarkmasini tedavi etmek isteyenlerdir. Dramatik sonuçlar arayanlar için, boyun ve yüz germe, burun yeniden şekillendirme, kaş kaldırma ve tüm yüze odaklanan diğer prosedürlerle birleştirilebilir.

Çoğu birey için, bir ayak tabanı üzerinde bir mini boyun asansörü yapılacaktır. Cerrahın tercihine bağlı olarak lokal veya genel anestezi kullanılabilir. Lokal anestezi altında, hastalar işlem sırasında uyanık kalmayacak ancak acı çekmeyeceklerdir. Genel anestezi alanlara mini boyun asansörü ile uyur. Genel anestezi ciddi komplikasyonlara neden olabileceğinden, cerrahların hastane ortamında boyun gerdirmeleri için kullanma olasılığı daha yüksektir. Bu seçenek genellikle önceden var olan tıbbi durumlar ve kan pıhtılaşma problemleri olan kişiler için kullanılacaktır.


Anestezi uygulandıktan sonra, cerrah çene altında küçük bir insizyon yaparak ayakta boyundaki asansörü başlatacaktır. Boyundaki yağ dokusu kesilir veya liposuction ile giderilir. Kas gerginliğini gidermek için kas sıkılaştırma yapılabilir ve fazla cildin çıkarılması boynun profilini iyileştirmeye yardımcı olur. Mini boyun kaldırıldıktan sonra, yarayı kapatmak için dikişler kullanılabilir. Yara iyileştikten sonra, hastalar, boynun doğal kırışıklarına uyan zorlukla görülebilen bir iz bırakacaktır. Tüm işlemin tamamlanması genellikle iki saat sürer.

Evde ne zaman, boyun germe bakımı var. Bu, hastanın kafasını birkaç gün boyunca yüksek tutması gerekeceği anlamına gelir. Boynu desteklemek için hasta, bir hafta boyunca kompresyon giysilerini giyerek deneyimli şişlik miktarını kontrol etmeli ve iyileşme sürecini hızlandırmalıdır. İş ve diğer normal aktiviteler genellikle iki hafta içinde yeniden başlatılabilir. Hastalara genellikle yorucu aktivitelere devam etmeden önce en az bir ay beklemeleri konusunda uyarılır.

Mini boyun asansörü sonuçlarının hemen görülmesi mümkün değildir. Şişlik ve morarma genellikle birkaç hafta devam eder ve yüzünü bozar. Cilt iyileştikçe ve sıkılaştıkça, hastalar daha yumuşak bir boyun çizgisi ve daha ferah ve genç bir görünüm fark edeceklerdir. Cildin esnekliğine ve cerrahın becerisine bağlı olarak, sonuçlar tipik olarak beş ila yedi yıl arasında sürer.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Küçülen Diş Etleri Nedir? diş eti çekilmesi gargara

Diş etlerini çeken diş etlerine de, genellikle diş eti çekirdeği denir, dişlerden çekilmiş gibi duran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir