Başlangıç / Cilt Sağlığı / Plasenta Kremi Nedir, Ne İşe Yarar? plasenta kremi kullananlar

Plasenta Kremi Nedir, Ne İşe Yarar? plasenta kremi kullananlar


Plasenta kremi, güneşin cilt hasarını, yaşlanma belirtilerini ve kuru cildi tedavi etmeye yardımcı olmak için yaratılmıştır. Asıl plasentayı ana maddelerden biri olarak içerir. Çoğu durumda plasenta ya sığır ya da koyunlardan gelmektedir. Bu kremin birçok markası, koyun plasentalarının neredeyse tamamen kullanıldığı Avustralya ve Yeni Zelanda’da üretilmektedir.

Plasenta, anne karnındaki genç kişiyi besler ve yaşam için yiyecek ve diğer gerekli öğeleri anneden büyüyen fetusa aktarır. Büyük olasılıkla plasentanın bu yaşam boyu yönü, kullanıcıları hayati ve genç bir görünüm vermek için kullanmanın arkasındaki asıl ilham kaynağıdır. Koyun plasentaları, koyun güçlü bağışıklık sistemi olan hayvanlar olduğu bilinmektedir.

Tüm plasenta kreması aslında kelimenin konvansiyonel anlamda herhangi bir plasenta içermez. Bazı durumlarda ürünler bitki plasentasını kullanır ve hayvansal ürünler dahil değildir. Teknik olarak bu ürünler plasenta kullanıyor olsa da (bitkilerde plasenta var ama memelilerde olduğu gibi değil), “plasenta kremi” terimini gördüklerinde insanların beklediği gibi değil.

Plasenta Kremi Nedir, Ne İşe Yarar

Bu krem ​​bir güzellik ürünü olarak kullanılır, ancak birçok kişi de iyileştirme yaralanmaları için yararlı olduğunu iddia ediyor. Kremdeki yaşayan hücrelerin uygulanan bölgeye kan dolaşımını arttırmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu kremlerin çoğu, kremanın iyileştirici gücünü artıran ek bileşenlerle formüle edilmiştir.


Plasenta kremasına ilave edilen bazı maddeler arasında çay ağacı yağı, keçi sütü, sızma zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve papaya özütü bulunur. Kollajen, E vitamini, avokado yağı, alkol ve gliserin de kullanılır. Bu katkıların sağlayabileceği faydalar için kayısı ve badem gibi şeylerden elde edilen özler eklenebilir. Her şirket kendi karışımını yapar.

Plasenta kremi yapmak için plasentalar toplanır ve işlenmesi için imalat yerine götürülür. Plasentalar, hastalık bulaşma olasılığı veya diğer istenmeyen yan etkileri ortadan kaldırmak için steril edilir. Kremlerde kullanılmak üzere canlı plasental hücreleri çıkarmak için özel bir canlı hücre özütleme tekniği kullanılır; ardından hücreler ürünle harmanlanır.

Plasenta kremi kullanmanın bilinen bir yan etkisi yoktur, ancak diğer plasenta terapisinin yan etkileri bildirilmiştir. Plasental hücrelerin terapötik enjeksiyonu bazı durumlarda gaz kangreni ve hatta ölüme neden olmuştur. Cildin en iyi faydası için, insanlar plasenta tedavisini topikal yaparak sopa etmeli ve asla böyle ürünler veya benzeri ürünleri enjeksiyon şeklinde kullanmaya çalışmamalıdır.

Hakkında: admin

Bu Çok Okundu

Deri Plakası Nedir?

Bir cilt plakası, deriden kaldırılarak karakterize edilen ve uzun boyundan daha geniş bir cilt lezyonudur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir