Spot Perm Nedir?


Bir nokta perma, bir müşterinin saçının sadece küçük bir kısmının geçirildiği kalıcı bir dalga tekniğidir. Bir nokta permini seçmek için birkaç neden vardır; pürüzlü saçları olan bazı insanlar, daha düzgün bir görünüm yaratmalarını sağlar. Örneğin, inceltme saçları olan yaşlı müşteriler, saç dökülmesini kapsayan hacim arttırmak için bir spot permat kullanabilirler. İzin veren herhangi bir salon, tüm kafaya uygulanan perdeler kadar zaman alıcı olmadığından, daha az pahalı olma eğiliminde olan spot permitler sunacaktır.

Diğer kalıcılar gibi, arzu edilen kıvrım veya dalganın türüne bağlı olarak, rulo veya kalıcı bir çubuk etrafında sarılmadan önce, gevşetmek için söz konusu saç kısmına kimyasallar tatbik edilerek bir nokta geçirme işlemi gerçekleştirilir. Kıvrımı ayarlamak için bir gevşetici uygulanmadan önce saç belirli bir süre bekletilir. Saçları sarmak için kullanılan takımın genişliğine bağlı olarak, sonuç sıkı bukleler veya daha yumuşak bir dalga olabilir.


Kalıcı hale getirme işlemi saçlara çok zordur. Kimyasallar saçı kuru ve kırılgan hale getirme eğilimindedir ve saçları iyi bir şekilde nemlendirmek ve perm için bakım yaparken saçlar için önerilen ürünleri kullanmak çok önemlidir. Çoğu stilist, kimyasalların kombinasyonu saç dökülmesine neden olabileceğinden, kısa bir süre içinde renklendirme ve nüfuz etmeyi öneriyor. Bu perma bütün kafasına uygulanmadığı için, saçların sağlıklı ve güçlü kalması arzusuyla yapılandırılmış bukleler ve hacim arzusunu dengelemek için mutlu bir izin aracı olarak düşünülebilir.

Saçın herhangi bir kısmı bir nokta perm ile tedavi edilebilir. Bu perdeler, düzensiz saç kesimlerini, özellikle de büyüdükleri katmanları bile dışarıda tutabilirler ve herhangi bir uzunlukta saça hacim ve doku eklemek için kullanılabilirler. Bu teknik, bazı durumlarda, özellikle kıvırcık saçları olan birinin daha düz, daha az yaylı saçları olan bölgelere sahipse, kıvırma kontrolü için de kullanılabilir. Doğal bir dalga daha belirgin hale getirmek için bir nokta perma de kullanılabilir.

Kalıcı olmayı düşünüyorsanız, saçlarına dokunmadan önce bir teknisyenle konuştuğunuzdan emin olun. İstediğiniz kesin görünüşü gösteren, herhangi bir karışıklığı ortadan kaldıran ve bir stilistin çalışma portföyünü görmenizi isteyen bir fotoğraf çekin. Bir stilist, istediğiniz bir görünümü oluşturmak için bir spot izni gibi bir hizmet önerirse, hangi alanın izin verileceği ve sonuçların nasıl görüneceği konusunda kendisinden emin olmasını isteyin.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir