Başlangıç / Genel Sağlık Bilgileri / Sülfür sivilce maskesi nedir? kükürt maskesi

Sülfür sivilce maskesi nedir? kükürt maskesi


Bir sülfür sivilce maskesi, sivilcelerin görünümünü azaltmak ve yeni lekelerin oluşmasını önlemek için kullanılan bir güzellik ürünüdür. Birçok farklı cilt bakım hattından elde edilebilen bu maske, aknenin tedavi edilmesine ve azaltılmasına yardımcı olmak için kükürtün yanı sıra diğer akne tedavisi yapan bileşenlerin antibakteriyel özelliklerine dayanır.

Sülfür, volkanik alanlar ve kaplıcaların yakınında dünya çapında bulunan metalik olmayan bir elementtir. İnsanlar tarafından barut yapımı ve boya maddelerine katkı maddesi olarak birçok farklı amaç için binlerce yıldır kullanılmaktadır. Sülfürün antifungal ve antibakteriyel özellikleri, gübre ve bitkilerin yanı sıra akne tedavisi için de bir tedavi olarak yararlıdır.

Kükürt maskesi olan birçok farklı ürün serisi vardır. Uygulamaya ilişkin talimatlar, malzemelerin mukavemetine ve maske formülünün bileşimine bağlı olarak, üründen ürüne değişecektir. Bazı kükürtlü akne maskeleri on ila on beş dakika boyunca bırakılır ve daha sonra durulanır veya temizlenir, diğerleri ise yatmadan önce uygulanır ve gece boyunca ciltte kalmasına izin verilir.Birçok kükürt maskesinin çürümüş yumurtayı andıran belirgin bir kokusu vardır. Bu doğal bir sülfürik kokudur ve ürünün kötü ya da süresi dolduğu anlamına gelmez. Koku hoş olmamasına rağmen, bazı uzmanlar kükürtlü akne maskesinden kaçınmayı önermektedirler, çünkü kükürtlü akne maskesinin, cildi tahriş edebilecek ve aslında bir kükürtlü akne maskesinin yararlı etkilerini ortadan kaldıracağı için, kükürtlü akne maskesinden kaçınılması önerilir.


Sülfür, akneyi kendi başına tedavi etmede etkili olmasına rağmen, maskenin akne azaltıcı yararlarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için sıklıkla diğer antibakteriyel maddelerle birleştirilir. Salisilik asit ve benzoil peroksit de bir sülfür sivilce maskesi oluşturulmasında kullanılan yaygın maddelerdir. Herhangi bir cilt bakım ürününde olduğu gibi, madde listelerini, parabenler veya bazı botanik yağlar gibi alerjik reaksiyona neden olduğu bilinen herhangi bir bileşen için dikkatlice kontrol edin. Tahriş edici bileşenler içeren ürünlerden kaçınmak, faydaları arttırmaya ve sivilce maskesinin yan etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir sülfür sivilce maskesinin en yaygın yan etkilerinden biri cilt kuruluğunun artmasıdır. Bu, maskeyi çıkardıktan hemen sonra güçlü, yağsız bir nemlendirici uygulayarak birleştirilebilir. Cildin soyulması veya çatlaması görülürse, birçok uzman ürünün kullanımını azaltmayı veya ortadan kaldırmayı önerir. Alerjik reaksiyonlar ve cilt kızarıklığı veya tahrişi de oluşabilir ve genellikle maskeyi kullanmayı bırakmak için iyi bir sebeptir. Bazı tıp uzmanları, hamilelik sırasında birçok kükürt ürününün kullanılmaması gerektiği konusunda da uyarıda bulunmaktadır.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir