Başlangıç / Genel Sağlık Bilgileri / Temizleyici, Banyo veya Duş Nedir? fakir armatür ve duş temizleyici kullananlar

Temizleyici, Banyo veya Duş Nedir? fakir armatür ve duş temizleyici kullananlar


Banyo, rahatlamak için harika bir yol ve ruhu beslemek için de bir zaman sağlayabilir. Bununla birlikte, banyo yaparken tamamen temizlemeyeceklerinden ve bir duşun daha iyi temizlik için daha etkili olmasından endişelenen birçok endişe. Uzmanların çoğu, duşlamanın daha temiz bir yöntem olduğunu kabul eder, ancak birkaç basit adımla banyodan aynı sonuçları elde edebilir.

Bir banyodan çıkma, özellikle de bir köpük banyosu alıp saç yıkandığında biri vücutta artık sabun bırakacaktır. Aynı zamanda, bir tanesi esasen kirden arındırılmış suda oturuyor. Tersine, duş, vücuttan kiri temizlemeye ve derhal drenaj yoluyla sudan kurtulmaya meyillidir. Özellikle kirli ise, banyodan önce fazla kiri temizlemek akıllıca olabilir.

Kirlenmeyi ve biriken sabunu durulamak için hızlı bir duşun ardından banyo yapmak, duşu da temizler. Aslında bazı bölgeler, özellikle tırnak yataklarının altındaki bölgelerdeki hızlı duşlardan daha temizdir.


Bununla birlikte, banyo, hassas ciltli bazı insanlar için sorunlara neden olabilir. Küçük çocuklarda vajina veya penisin tahriş olmasına neden olabilir ve kadınlarda maya enfeksiyonlarına katkıda bulunabilir. Özellikle hassas ciltleri olan çocuklar, yeterince yaşlı olduklarında duş almayı tercih edebilirler ve özellikle de en fazla cilt tahrişine neden olan köpük banyosunda yıkanmamalıdır.

Cildin küçük bir bölgesinde ürünleri test ederek hassas ciltler için cazip kokular ya da yağlar ile banyo yapmak hala mümkündür. Aynı zamanda, doğal gıda veya sağlık gıda mağazalarından gelen doğal ürünlerin tahrişe neden olma olasılığı daha azdır, ancak bazıları sadece cildi tahriş edicidir.

Eğer biri duş yapmak için gerçekten bir banyo yapmayı tercih ederse, duşa alınabilir ve banyodan çıkmadan önce vücudun ve saçın duşu için kullanılabilecek hareketli bir duş başlığına yatırım yapılabilir. Bu, banyo sevenler için dinlenmek ve duş almak için bir yol sağlar.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir