Başlangıç / Genel Sağlık Bilgileri / Temizleyici Losyon Nedir? clean&clear derinlemesine temizleyici losyon yorumlar

Temizleyici Losyon Nedir? clean&clear derinlemesine temizleyici losyon yorumlar


Temizleyici losyon, cilt toneri için başka bir terimdir. İnsanlar en çok terime sahip olabilirler çünkü kozmetik şirketi Clinique® üç yıl boyunca yüz temizleme ve bakım rejiminin bir parçası olan bir cilt toneri ürününe başvurmak için yıllarca kullanmıştır. İronik olarak, bu losyon gerçekten de bir sıvıdır, diğer pek çok toner gibi ve cilt tipine bağlı olarak farklı içeriklere sahip olabilir, çünkü Clinique’s® temizleme işlemi farklı cilt sorunları için tasarlanmıştır ve çeşitli çeşitlerde gelir. Açıklığa kavuşan losyonun tonerin eşanlamlısı olarak kullanılabileceği gibi, şimdi de birçok kişi tonerleri açıklığa kavuşturan losyonlar olarak ifade etmektedir.

Birçok çeşit açıklayıcı losyon vardır ve bunlar genellikle birkaç şeyi başarmak için tasarlanmıştır. Bazıları cildi tazeler ve nemi korur. Diğerleri genellikle alkol ya da diğer asidik maddelerle cildin ekstra temizlenmesini sağlar. İkinci grup, oilier cilde sahip olan insanlar tarafından tercih edilmeye meyillidir ve peeling ve sabunla temizleme işleminin bile tüm yağları çıkarmayacağını düşünen kişilerdir. Bu asidik / büzücü tonikler genellikle kuru ciltli kişiler için uygun değildir, çünkü bunlar kuru cilt sorunlarına katkıda bulunur ve hatta diğer cilt sorunlarına katkıda bulunabilirler.


Yağ çıkarıcı bir arındırıcı losyonda yaygın olan birkaç bileşen, cadı elağı, alkol, salisilik asit veya başkalarını içerebilir. Bunlardan bazıları oldukça sert olabilir ve paradoksal olarak, yağın tamamen uzaklaştırılması ve cildin büzücü ile tahrişatı, cilt kırılmaları yaratarak zıt etkiye sahip olabilir. İnsanlar bir tonerin ciltte tahriş ya da kopmalara yol açtığını fark ettiğinde, daha yumuşak bir marka ve özellikle de alkol içermeyen bir marka düşünmek isteyebilirler.

Ölçeğin karşı ucunda, nemi tutması ve bir yüz temizleme rejimine tamamlayıcı bir dokunuş sağlamak için kullanılan losyonlar açıklığa kavuşturulur. Bunların bazılarında, kısmen eksfolyatif olabilen sitrik asit, salisilik asit veya laktik asit gibi asitler de bulunur. Aloe vera, otlar türevleri veya başka şeyler gibi sakinleştirici maddeler eklenebilir. Özellikle hassas ciltler için etiket okumak önemlidir; Alkol esaslı olarak pazarlanan ve çok sert olabilen cadı elağı gibi maddelerle pazarlanan tonerler için oldukça mümkün.

Daha az malzeme içeren iyi bir arındırıcı losyon aramak için diğer yerler sağlık gıda ve doğal gıda mağazaları içerir. İnsanlar aloe vera, gül suyu ya da iyi çalışan narenciye türevlerini bulabilirler. Diğer insanlar tıpkı eczanelerdeki eczanelerde veya kozmetik eşya dükkanlarında mutlu toners veya losyonlar satın alıyorlar. Tonerler, herhangi bir makyaj veya nemlendirici uygulamadan önce cilde bitmiş bir his verebilir, ancak insanlar, belirli cilt tiplerine göre en tamamlayıcı bileşenleri arayarak, seçimlerle dikkatlice düşünmekten kaçınmamalıdır. Çok sorunlu bir ciltle, insanların dermatologun cilt temizleyicileri ve tonerlerinin en iyi şekilde kullanabileceği konusunda tavsiyelerde bulunmaları tavsiye edilir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir