Başlangıç / Genel Sağlık Bilgileri / Ter pedleri nelerdir? koltuk altı ter pedi gratis

Ter pedleri nelerdir? koltuk altı ter pedi gratis


Ter pedleri, koltuk altlarının terlemesini ve giysilerini lekelemekten korumak için bluz ve gömlekler altında giyilebilecek bir şeydir. Ter pedleri, giysilerin altına giyildiklerinde görünmez olacak şekilde tasarlanmıştır ve kolun altında rahatsız edici veya görünür bir yığın oluşturmamalıdır. Ayrıca, giysiler giyilirken hareket etmemeleri için giysilerin içine yapışacak şekilde tasarlanmıştır.

Ter pedleri özellikle aşırı terleme yaşayan kişiler için faydalıdır. Bir mendil ile teribinden teri silmek oldukça kolay olsa da, ter ile nemli hale gelen bir bez parçasını kurutmak kolay değildir. Bu nedenle, bazı insanlar bu rutubeti tamamen önlemek için ter pedleri kullanırlar. Sıcak iklimde resmi kıyafet giymesi gerekiyorsa ter pedleri de giyilebilir. Ter lekeleri, aksi halde bozulmamış bir smokin veya elbisenin görünümünü bozabilir, pedleri takmak resmi bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Bazı insanlar, aşırı terleme yaşamamış olsalar bile, günlük olarak teri emebilmek için ter pedleri giyerler. Bunun nedeni, kullanıcıların sadece küçük ter lekelerinin görünümünü sevmemeleri olabilir. Bazen insanlar ter pedleri giyerler, böylece temizlemeden önce bir kez giyeceklerdir. Bu sadece kuru temizleme maliyetini azaltmaz, aynı zamanda giysinin yıkanması veya basılması da o kadar uzun sürer.


Bazı ter bezleri tek kullanımlıktır, diğerleri ise yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir. Yeniden kullanılabilir türler genellikle pamuk gibi doğal bir elyaftan yapılır ve özel yıkama talimatları ile birlikte gelir. Yeniden kullanılabilir pedler ayrıca beyaz ve çıplakdan koyu kahverengiye ve siyahtan çeşitli renklerde gelir. Renk yelpazesi, kullanıcıların, giysilerini bile saf giysilerle kullanmasına izin verir.

Aşırı terleme için tıbbi terim hiperhidrozdur. Hiperhidroz menopoz veya hipertiroidizmin bir yan etkisi olabilir. Bu rahatsızlığı yaşayan insanlar, özellikle yararlı olmak için ter pedleri bulabilir. Aşırı terlemeyi azaltmaya yardımcı olabilecek bazı tıbbi tedaviler vardır. Hiperhidroz, nefes darlığı, göğüs ağrısı, kilo kaybı veya ateş gibi diğer semptomlarla birleşmediği sürece, genellikle endişe nedeni değildir. Bu ek semptomlardan herhangi birine sahipseniz, mümkün olan en kısa zamanda tıbbi yardım almanız önemlidir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir