Başlangıç / Genel Sağlık Bilgileri / Tığ örgüler nelerdir? tığ işi örgü teknikleri

Tığ örgüler nelerdir? tığ işi örgü teknikleri


Aynı zamanda “mandal kanca örgüler” olarak da adlandırılan tığ örgüler, temel olarak bir kişinin kafasında mevcut saça örgü örgülü saç uzantıları içeren bir saç modeli ve saç tekniğidir. Stil, hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir, ancak genellikle siyah topluluktakiler için – ve en yaygın olarak – için tasarlanmıştır. Afrika ve Karayipler kökenli insanların çoğu, genellikle sapık ve kalın saçlara sahiptir ve çoğu örgüler bu görünümü taklit eder. Örgüler örgülü, bükülmüş veya kertiklere saçılmış saça eklenebilir ve çoğu durumda yapıştırmaları oldukça kolaydır; Bazı insanlar salonlara gider ve prosedürü profesyonelce yaparlar, ancak eki çoğu durumda evde de yapılabilir. Örgüler çok az çaba ile daha uzun saçların görünümünü verir. Çoğu durumda, uygun bir şekilde bakıldıkları sürece uzun bir süre bağlı kalacaklar ve insanların görünümlerini ve saç stillerini çok fazla maliyet veya uzun vadeli bir taahhüt olmadan değiştirmeleri için popüler bir yol.

Temel kavram

Tığ örgülerinin ardındaki fikir genellikle oldukça basittir. Özellikle kalın etnik saçlar için saçın uzun bölümlerini örgü veya dokuma çok zaman alabilir. Çok küçük örgülere bakıldığında, çoğu zaman gerçekten arzu edilir; diğer şeylerin yanı sıra, stil, en azından bir günlük olarak değil, temelde hiç çaba göstermeden, kıvrımı azaltabilir ve çok parlak ve düzenli bir görünüme yol açabilir. Kısa saçlı insanlar ayrıca yarı kalıcı veya özel bir olay için uzun kilitlerle deney yapmak isteyebilirler. Bu tür uzantılar maksimum esneklik sağlar, çünkü daha kalıcı seçenekler eklemek daha kolaydır. Çoğu durumda, onlar da daha az mal olur.

Nasıl Bağlılar?

Örgüler genellikle, genellikle stil ve renk ile düzenlenen paketler halinde satılmaktadır. Bazı popüler örgü stilleri, büküm örgüler, Fransız örgüler ve cornrow örgüler içerir. Bu ürünlerle ilgilenen insanlar genellikle sahip oldukları saçları bu tarzlardan birine yerleştirerek başlarlar. Daha sonra, bir kroşe kanca kullanarak, sürekli bir iplik oluşturma amacı ile, örgüler doğal saçın ucuna takılır. Bu süreç, stilin adını aldığı yerdir. Uzantılar aslında tığ işi değil, ama kanca bir kişinin doğal saçlarına takılmasının araçsal bir parçası.


Birçok salon ve saç stüdyoları bu bakışta uzmanlaşır ve stilistler, ürün farklılıkları ve uzunluk değerlendirmeleri söz konusu olduğunda, müşterilere kişiselleştirilmiş tavsiyeler verebilirler. Bazı yerlerde, genellikle bir parti ya da başka bir gündelik buluşma ortamında, genellikle kadınların bir araya gelerek, birbirlerinin saçlarını bir araya getirme ve örgü yapma grupları için de yaygındır. Örgüler genellikle bireysel olarak da bağlanabilir, ancak bu genellikle en zor yoldur. Genelde kendi başının arkasına tam olarak çalışmak bir meydan okumadır ve hatta bir dizi ayna ile bile, silahlar proje bitmeden önce iyi bir şekilde büyümeye eğilimlidir.

Farklı Görünüşler ve Etkileri

Kadınların bu örgülere ulaşmak için genellikle iki ana etkisi vardır. Renk birdir; Birçok örgüler, bir kişinin doğal saç rengini eşleştirmek için tasarlanır, ancak tamamlayıcı bir renk tonunda veya karıştırma ve eşleştirmede bir şey seçmek, vurgular veya diğer daha yoğun renk tedavilerinin görünümünü vermek için kolay bir yol olabilir. Bazen pembe ve yeşil gibi doğal renkler de dahil edilebilir. Bu davalardaki görünüm bir boya işine benziyor, ama çok daha az kalıcılık var.

Uzunluk, elbette, önemli bir husustur. Çok uzun örgüler dokunulabilir ve daha sonra istenen uzunlukta kesilebilir veya aksi takdirde kısa olan saçların geçici olarak uzatılması için kullanılabilir.

Bakım ve Bakım

Tığ örgüler sadece hızlı ve modaya uygun bir saç modeli oluşturmaya yardımcı oldukları için değil, aynı zamanda bir saç şeklini değiştirmek için düşük maliyetli ve az bakım gerektiren bir yol olduğu için popüler bir seçimdir. Örgüler dokunduktan sonra, günlük saç bakımı gereksinimleri genellikle büyük ölçüde azalır. Düzenli olarak yıkanmaları gerekmez ve genellikle yağlar gibi özel işlemlere de gerek duymazlar.

Dahası, bu tür örgüler, özellikle diğer popüler uzantı seçeneklerinin bazılarıyla karşılaştırıldığında, genellikle fazla maliyetli değildir. Saç tutkalı, kapaklar veya uzantıların gerektirdiği diğer şeylerden herhangi birine ihtiyaç duymazlar. Sonuç, kafa derisinde çok kolay olan bir stil. Hassas bir saç derisine sahip olan veya saç derisine daha yoğun saçlardan bir parça vermek isteyen kişiler, bu nedenle bu örgüler için bir süre kullanabilirler.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Sorbitan Stearat nedir? sorbitan monostearat zararları

Sorbitan stearat, birçok losyon ve diğer cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. Nemi bağlamak, ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir