Başlangıç / Genel / Tırnak Astarı Nedir? tırnakları düzeltmek

Tırnak Astarı Nedir? tırnakları düzeltmek


 

Tırnak astarı, renkli cilanın veya yapay iyileştirmelerin uygulanmasından önce doğal cilasız tırnaklara uygulanan manikür ürünüdür. Hem temizlik maddeleri hem de yapıştırıcılar olarak çalışır. Birçok formül asit bazlıdır ve bu nedenle kimyasal yanık ve tahrişten kaçınmak için dikkatli kullanılmalıdır, ancak daha yeni olanlar daha yüksek oranda çözücü içerir veya hiç asit içermez ve riskleri azaltır. Genellikle sıvı olarak üretilir ve satılırlar, normalde bir fırça ile kolayca giderler ve hem salonda hem de evdeki manikürlerde bir elyafdırlar.

 

Amaçları

Bu ürünün iki ana işlevi vardır. Birincisi, tırnak plakasına küçük bir miktar pürüzlük yaratmaktır, bu da cila veya yapay tırnak geliştirmelerine tutunacak bir şey verir. İkincisi, doğal çivi ile cila veya akrilik uçlar arasında kimyasal bağlar oluşturmaktır. Bu sonuçlar, uygun bir şekilde uygulandığında, astarın cilalanmayı veya solmayı önleyebildiğini ve sahte tırnakların erken kaldırılmasının önlenebileceğini ifade eder.

 

Nasıl çalışır

Çoğu durumda, bir tırnak astarı hem yağları hem de bakterileri uzaklaştıran asitler veya başka maddeler içerir. Aynı zamanda, cila ve iyileştirmelerin ıslak yüzeylere iyi yapışmaması nedeniyle, arzu edilen bir dehidrate edici etkiye de sahiptir. Ürünün moleküllerinin iki “kolu” vardır ve tırnak yüzeyine bir tane bağlanırken, diğeri ise lehçe veya sahte çivi ile bağlanır. Bu nedenle, insanlar genellikle çift taraflı yapışkan bantla karşılaştırırlar.

 

Uygulama

Tırnak teknisyenleri genellikle bu ürün için tırnak hazırlamak için bazı temel adımlardan geçerler. Genellikle tırnakları temizler ve kütikülleri yumuşatır ve dökerler. Bazı manikürcüler her çivi yüzeyini doğal yağları çıkarmak için bir zımpara tahtası ile pürüzlendirmeyi tercih ederler, ancak diğerleri bu aşamaya karşı dikkatli olun, çünkü tırnak tahriş olasılığını artırabilir ve tırnak plağını incelebilir. Bir sonraki adım, cildin temas etmesini önleyen, tırnak astarının fiili olarak uygulanmasını önlemek için, müşterinin parmaklarının her birinin üzerine bir yapışkan koruyucu koymaktır.

 


Çoğu durumda, çivi primerleri oje ile benzer bir fırça ile devam eden sıvılardır. Teknisyenler uygulamak için iki teknik kullanabilirler. Astarın bir ucunu tırnak plağına koyabilir ve kimyasal yapıştırma etkisini elde etmek için daha çok işin yapılmasıyla kendiliğinden yayılabilir ya da daha yaygın olan ve daha temiz olan fırça ile yayılabilirler. ve pürüzlendirme. Her iki durumda da, doğal tırnak tamamen kapatılmalıdır. Uzmanlar genellikle, birden fazla ince katın kullanılmasının gerekli olmadığını söylerler, iki kişi sadece sürekli olarak kaldırma veya yontma ile ilgili sorun yaşayan kişiler için ayrılır. Bundan daha fazlası hasara neden olabilir, çünkü primer tırnak plağını “yememesine” rağmen, tırnak yatağına inebilir ve tabanda tahriş ve hatta yataktan ayrılma ile sonuçlanabilir.

 

Uygulama işlemi sırasında, astarın daha fazla ilerlemeden önce tamamen kurumasını sağlamak önemlidir. Bunu yapmamak, ürünü kullanmanın amacını bozan tırnak plağına düzgün bir şekilde yapışmanın bir şansı olmadığı anlamına gelir. Kullanılan türe bağlı olarak, kuru olduğunda beyaz veya parlak kireçli olabilir.

 

Türleri

Üç ana tip tırnak astarı vardır: asit, asitsiz ve asitsiz. Akrilik uçlarla en çok kullanılan ilk çeşit, yıllardır kullanılmış ve genellikle% 30 -% 100 metakrilik asit (MA) ‘dan yapılmıştır. Popülerliği ve uzun kullanım öyküsüne rağmen, birçok insan bu sürümü beğenmiyor çünkü çok yüksek derecede korozif, yanma riskini artırıyor ve özellikle iyi kurumalarına izin verilmediğinde, sarı iyileştirme eğilimi vardır.

 

Asit olmayan formüller asitler içerir, ancak metakrilik asit içermez. Bunlar yaklaşık% 70 çözücüler ve sadece yüzde 10 – 30 yapışkanlı maddelerdir. Düşük yüzdeler genellikle teknisyenlerin onları daha hassas müşteriler üzerinde kullanmalarına izin verir, ancak uzmanlar bunları daha nazik olarak teşvik etmeyi önermezler – etkiler, kullanılan asit yüzdesine göre asit türüne bağlıdır.

 

En son geliştirilen tür, asitsizdir, cömertçe konabilir ve renginin değişmemesi veya yanmaması söylenir. Bazı teknisyenler bu formüllerin asidik olmayanlardan daha iyi olduğuna inanmakta ve genellikle MA’lı versiyonlar kadar etkili olduklarını düşünmektedirler. Bu tip salonlarda giderek daha popüler hale geliyor.

 

Bilimsel açıdan bakıldığında, bu versiyonlar arasındaki temel fark, oluşturdukları kimyasal bağların türüdür. Asitli olanlar, doğal tırnak ile bir hidrojen bağı ve cila veya güçlendirmeyle bir kovalent bağ oluştururlar. Asit içermeyen tür sadece kovalent bağlar oluşturur. Bilim adamları hidrojen bağlarının nispeten zayıf olduğunu düşünüyorlar, çünkü bunlar sadece elektrostatik bir çekime dayanıyor. Kovalent bağlar daha güçlüdür, çünkü atomlar arasında elektronların paylaşılmasını içerir, bu yüzden asit içermeyen primer formülleri genellikle daha iyi bir yapışma oluşturur.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir