Başlangıç / Genel / Tırnak Makası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? ayak için tırnak makası

Tırnak Makası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? ayak için tırnak makası


 

Tırnak bakımı için tasarlanan birçok araçtan tırnak makası en önemli araç olmayabilir, ancak belirli görevler için yararlıdır. Tırnak yatağının tabanından fazla kütikülü kesmek için ve aynı zamanda da çıtayı kesmek için kullanılırlar. Tırnak makası tırnakları kırpmak için daha ergonomik olmasına rağmen, tırnak makası hızlı bir düzeltme için kullanılabilir.

 

Tırnak makası tipik olarak düz olandan ziyade kavisli bir kenara sahiptir, bu yüzden manikürü kesmek için ideal bir şekil oluştururlar. Bu araçları satın alırken, bıçakların en fazla tutamaçlardan daha kısa olduğunu fark edeceksiniz. Paslanmaz çelik olan bir çift satın aldığınızdan emin olun ve bıçakların kesiştiği küçük vidaları arayın. Vida, gevşemişlerse bıçakları yeniden sıkıştırmak için kullanılabilir.

 

Herhangi bir ilaç deposu veya kitlesel mağazanın sağlık ve güzellik bölümünde tırnak makası satın alabilir ve oldukça ucuzdur. Bunları tek tek veya manikür kitleri olarak satın alabilirsiniz. Bir manikür kiti satın alırsanız, paslanmaz çelik tırnak dosyası içeren bir tane de arayın. Paslanmaz çelik, ahşap veya kağıt zımpara tahtalarının kullanamadığı yerlerde kullanımdan sonra sürtünme alkolüyle dezenfekte edilebilir.


 

Tırnak makası, tırnakların altında ve tırnakları kırpmak için kullanılan kullanışlı bir tırnak aleti olsa da, aşırı derecede büyümüş olan keseleri düzeltmeniz gerekir. Tırnakları kırpmadan önce, el losyonunu veya tırnak yağını tırnaklarınızın tabanına masaj yaptığınızdan emin olun ve tırnaklı iticiyi kullanarak kütikülleri yavaşça itin. Enfeksiyona neden olabileceğinden, düzeltme yaparken tırnak yatağını çevreleyen deri kıvrımlarından herhangi birini kırpmamaya dikkat edin. Hangileri keserken aynı dikkati kullanın.

 

Hızlı onarım için hem tırnak makası hem de küçük bir dosyayı çantanızda veya cebinizde taşıyabilirsiniz. Giysilerdeki gevşek ipliklerin kırpılması ve arada bir saçın kesilmesi için de yararlıdırlar. Yapay tırnakları kesmek, kâğıt kesmek veya tasarlanmadıkları diğer görevleri yerine getirmek için tırnak makası kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar donuklaşmaya veya kırılmaya neden olur. Potansiyel enfeksiyonları önlemek için bunları periyodik olarak sterilize etmeyi unutmayın ve artık kesmediğinizde bunları yeni bir çiftle değiştirin.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir