Başlangıç / Genel / Tırnaklarımı ısırmayı nasıl durdurabilirim? tırnak yeme hastalığı adı

Tırnaklarımı ısırmayı nasıl durdurabilirim? tırnak yeme hastalığı adı


Tırnak ısırma, çeşitli kök nedenlere sahip ortak bir alışkanlıktır. Tırnak tadımı maddeleri, hipnoz ve düzenli tırnak bakımı da dahil olmak üzere tırnaklarınızı ısırmak için kullanabileceğiniz çeşitli teknikler vardır. Isırmayı başarılı bir şekilde durdurabiliyorsanız, daha sağlıklı tırnaklar ve tırnak etlerinin tadını çıkarırken kötü bir alışkanlığı bırakacaksınız.

 

Tırnak ısırması için kök nedenini belirleyerek başlayın. Tırnakların ısırılması genellikle bir ağız fiksasyonunun yansımasıdır: belki de stresli veya sigarayı bırakmışsınızdır. Bunu neden yaptığınızı anlamak önemlidir, çünkü tırnaklarınızı ısırmayı bıraktığınızda, sakız çiğneme, örgü yapma veya elleriniz için başka bir aktivite bulma gibi dikkatinizi dağıtma yollarını bulmak isteyeceksiniz. Kök nedenini biliyorsanız, tırnaklarınızı normalde ısırdığınız durumlarda kendinizi şımartabilirsiniz.

 

Önemli bir ilk adım, tırnaklarınızı düzeltmektir. Tırnaklarını kısa tutarak, tırnakları da kırpın. Tırnaklarınız kısasa, ısırmak için daha az kullanılabilir. Kendinizi bir çiviyi ısırırken bulursanız derhal durun ve çiviyi sadece kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda düzensiz parçaları da uzaklaştırın.

 


Tırnaklarınızı ısırmayı durdurmak için genellikle başarılı bir yöntem acı bir tada sahip bir maddenin kullanılmasıdır. Birçok şirket parmaklarınızı ağzınızdan uzak tutmanıza yardımcı olmak için acı oje gibi ürünler yapar. Evin çevresinde, habanero biber, sabun ya da acı veya yoğun bir tat ile bulabileceğiniz diğer her şey gibi etkili olan diğer etkenler etkili olabilir. Ürünü ellerinize sık sık uygulayın, ancak gözlerinizi veya diğer hassas bölgelerinizi ovmayın.

 

Manikür ayrıca tırnaklarınızı ısırmanıza da yardımcı olabilir. Manikürler, kütikül üzerinde ölü deriyi kesecek, tırnağı güçlendirecek ve siz isterseniz bunu kısaltacaktır. Kullanılan cila genellikle acıyı tadar ve eğer bilinçsizce tekrar başlarsanız tırnaklarınızı ısırmayı bırakmanızı hatırlatacaktır. Manikürleri karşılayamayan kişiler için berrak veya renkli oje düşünün.

 

Şiddetli vakalarda, bu alışkanlığı sona erdirmek için hipnoz kullanılabilir. Birden fazla seans için bir hipnoterapisti ziyaret edebilir ya da tırnak için kaydedilen bantları satın alabilirsiniz. Hipnozla sonuçların görülebilmesi birkaç seans gerektirebilir, ancak bu, tırnaklarınızı tekrar ısırmanızı engelleyecek uzun süreli davranış değişikliği ile sonuçlanabilir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir