Başlangıç / Genel / Tozlama Tozu Nedir?

Tozlama Tozu Nedir?


 

Toz alma tozu, bir kişinin vücudunun üzerine yayılması veya toz haline getirilmesi için formüle edilmiş ince bir tozdur. Toz, gevşemiş olabilir veya parfümlü olabilir. Tarihsel olarak, hem kadın hem de erkek tarafından terlemeyi emmek ve vücut kokusunu önlemeye yardımcı olmak için tozlar kullanılmıştır. Çoğu insan, en sevdiği bir kokunun tadını çıkarmak, terlemeyi ve cilt yağlarını emmek ve cildin çatlamasını önlemek için toz alma tozunu kullanmaktadır. Birçok kozmetik ve parfüm üreticisi kokulu tozlar üretir ve sıklıkla kozmetik veya parfüm hediye setlerine dahil ederler. Vücuttaki tozlama tozuna ek olarak, bazı kişiler saçlarını yıkamak için zamana veya yeteneğe sahip olmadıkları zaman kuru bir şampuan olarak kullanırlar.

 

Tozlama tozları üreticileri, birçoğu talk, doğal bir mineral olsa da, tozu hazırlamak için birkaç malzemeden birini kullanabilirler. Tozlama tozları ve diğer kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde talk kullanımı konusunda bazı tartışmalar yaşanırken, bazı önemli kanser araştırma kuruluşları, asbest içermeyen talk’ın kansere katkıda bulunduğuna dair kesin bir kanıt olmadığını belirtmiştir. Bu konudaki araştırmalar devam ediyor. Bazı firmalar formülasyonlarında talk dışındaki maddeler kullanırlar ve birçok insan evde mısır nişastası veya diğer emici tozlar kullanarak kendi tozlama tozunu yapar.


 

Birçok şirket toz tozlarını büyük bir toz pufla satar, böylece kullanıcının vücudunun her yerinde kolayca ve hızlı bir şekilde uygulanabilir. Belirli bir koku takmayı seven kişiler için, bir parfüm ve vücut yıkama veya losyonu ile birlikte toz alma tozu kullanarak koku daha uzun süre dayanabilir. Güzel kokulu yanı sıra, birçok insan toz tozunun cildin pürüzsüz olmasını sağladığına inanır. Kuru ya da pürüzlü bir cilde sahip olan bireyler, cildin pudralanmasının hassas kumaşların cildini tutmasını sağlayarak giysilerinde daha rahat olmasını sağlar.

 

Tozlama tozları, cildi koklama ve yumuşatma dışında başka kullanımlara sahiptir. Berberler saçlarını kestirip, saçlarını kestirip, saçlarını kestirip, saçlarını kolayca temizler. Dizlerinin arkasına ya da dirseklerinin iç tarafına güneş yanığına maruz kalanlar, bu hassas cilde karışmalarını önlemek için toz kullanabilirler. Vücudunda cilt kıvrımları olan kişilerde, sürtünmeyi önlemek ve deri döküntülerine neden olabilecek nemi emmek için toz alma tozu da kullanılabilir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir