Başlangıç / Genel / Uzun Keçi Yetiştirmek İçin En İyi İpuçları Nelerdir?

Uzun Keçi Yetiştirmek İçin En İyi İpuçları Nelerdir?


 

Uzun bir keçi sakini yetiştirmek için en iyi ipuçları, büyümeye devam ederken kırpmayı önlemek ve mümkün olduğu kadar uzun bir süre temiz ve nemlendirmek için mümkün olduğunca fazla yoğun büyümeyi teşvik ederek başlamaktır. Uzun bir keçi sakalı büyüyor göz korkutucu görünebilir, ama başlangıçta büyümeyi teşvik etmek için birkaç hile denemek şeyler devam etmesine yardımcı olabilir. Büyüme iyi bir başlangıçtan çıktıktan sonra, büyümesine izin vermenin ve bunu sürdürmek için biraz zaman ayırmanın ötesinde yapacak çok şey yoktur. Bir miktar elde edildikten sonra, büyümesine izin vermeye devam edersek, uygun şekilde bakıldığında daha hoş olacaktır.

 

Tamamen çıplak bir yüzle başlarken, yüzdeki kılların daha kalın ve hızlı büyümesi için popüler bir numara, mümkün olduğunca sık traş olur. Bu beklenmedik görünebilir, ancak sık traş daha hızlı, daha hızlı büyümeyi teşvik etmek gerekiyordu. Bunu yaparken tahrişi önlemek için, cildi mümkün olduğunca nemlendirmek ve tıraş sonrası traş etmekten kaçınmak en iyisidir. Saçı uzun bir keçi sakalı haline getirmenin bir başka yolu da saç büyümesini artırabileceği için bol güneş ışığı almaktır. Daha fazla güneş ışığı bir seçenek değilse, bir ilaveden bol miktarda D vitamini almak aynı etkiye sahip olabilir.


 

Yüz saçı iyi bir hızda ve iyi yoğunlukta büyüyünce, uzun bir keçi sakınmak için en iyi ipucu sadece onu yalnız bırakmaktır. Bir şeyleri düzgün veya düzgün tutmak için sadece küçük bir düzeltme yapmak cazip gelebilir, ancak uzunluk nihai amaç olduğunda, sadece bir süreliğine yalnız bırakmak en iyisidir. Ancak bu, ciltte kaşıntıya neden olabilir, bu yüzden nemlendiriciyi kullanmaya devam etmek yararlı olabilir ve ilk büyüme sürecini daha az rahatsız edici hale getirebilir. Ayrıca, bu yeni saç alanını yıkamak için her şeyin temiz kalmasını sağlamak için biraz fazla dikkat etmek iyi bir fikirdir.

 

Keçi boynunun bir miktar uzunluğa girmesiyle, onu devam ettirmek için en iyi ipucu onu temiz, sağlıklı ve temiz tutmaktır. Uzun bir keçi boynunun şeklini ve düzgün uzunluğunu korumak için bazı kırpma gerekli olabilir. Ayrıca, sakalın temiz tutulması önemlidir; bu, normal şampuanla veya yüz kılları için özel olarak tasarlanmış bir ürünle yıkanarak yapılabilir. Saç kremi saçı pürüzsüz ve nemlendirmeye yardımcı olabilir. Tarakların, fırçaların veya jeller gibi ek bakım araçları, keçinin amaçlanan tarzına bağlı olarak istenebilir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir