Başlangıç / Genel / Vegan Makyaj Nedir? gratis vegan ürünler

Vegan Makyaj Nedir? gratis vegan ürünler


Vegan makyaj ürünleri, hayvanlardan elde edilen ve / veya test edilen maddelerden yararlanılmamış kozmetik ürünlerdir. Kozmetik endüstrisi tarafından hayvan istismarı ile ilgili endişeler, zulüm içermeyen ürünler için büyüyen bir pazar yarattı. Vegan kozmetik seçenekleri arasında göz farı, allık, ruj ve fondöten bulunur; vegan tırnak cilası bile gittikçe daha fazla kullanılabilir hale geliyor.

 

Birçok insan “vegan” ı bir çeşit diyet seçeneği ile ilişkilendirir. Vegan bir diyet süt ve bal dahil olmak üzere tüm hayvansal ürünleri kapsamamaktadır. Vegan bir diyet seçmenin ardındaki nedenler hem sağlık hem de felsefi nedenleri içerir. Çoğu zaman bir insan felsefi nedenlerle vegan bir yaşam tarzı seçtiğinde, seçimleri yiyecekleri, günlük yaşamında kullandığı kozmetik ürünler de dahil olmak üzere tüketici ürünlerinin ötesine taşır.

 

Kozmetik endüstrisi, kötü basına ve artan tüketici baskısına yanıt olarak hayvanların test edilmesinden giderek uzaklaştı. Etiketlenmiş vegan olmak için buluşması gereken birkaç kriter vardır. İlk gerekliliklerden biri ürün testini içerir: vejeteryan veya kozmetik ürün olarak etiketlenecek ve herhangi bir çeşit hayvan testi yapılamaz.

 

Ayrıca, vegan makyaj sadece zulüm anlamına gelmez veya hayvanlar üzerinde test edilmez anlamına da gelmez – aynı zamanda, ürünün yapımında hiçbir hayvansal türev içeriğin kullanılmadığı anlamına gelir. Bazı doğal cilt bakımı ve makyaj şirketleri bal veya keçi sütü gibi maddeler kullandıklarından, birçok doğal ve gaddarlık içermeyen şirket ürünlerini veganlarını etiketleyemez. Bir vegan kozmetikte, hayvanlardan elde edilen herhangi bir bileşen kullanılamaz.


 

Profesyonel kalitede vegan makyajı giderek daha da yaygınlaşmaktadır. Bu tür ürünler vegan Vakfı, göz makyajı ve allık içerir. Büyük şirketler gittikçe yeni eğilimi benimserken ve vegan kozmetik çizgileri yaratırken, vegan bronzlaştırıcı ve ojeler de daha uygun hale geliyor.

 

Bir vegan kozmetik ürünü seçmek, hayvansız bir güzellik rutininin ilk adımıdır. Kozmetik fırçaların çoğu, örneğin sentetik malzemelerden yapılır, ancak bazı üst düzey ürünler hala hayvan kılı yapılır. Sentetik bir makyaj fırçası kullanmak, vegan kozmetiklerini de seçmenin önemli bir parçasıdır.

 

Etiketin okunması, kozmetik ürününün vegan olmasını sağlamak için genellikle yeterli değildir. Çoğu vegan şirketleri vegan sertifikalı etiketleri ambalaj üzerinde taşıyacaklar, ancak tüm sürecin hayvan dostu olduğundan emin olmak için şirketleri araştırmak da önemlidir. Son ürün hayvanlar üzerinde test edilemese de, şirketler hala hayvan test denekleri kullanılarak geliştirilen kimyasalları kullanabilir.

 

Vegan makyajını kullanmak vegan güzellik rutinini benimsemenin tek adımı. Birçok vegan sabun, temizleyici, yüz kremi ve saç bakım ürünü de artık mevcut. Bazı kar amacı gütmeyen web siteleri sertifikalı vegan kozmetik ürünlerinin listesini sunar ve ürünler genellikle çevrimiçi veya tuğla-harç sağlık gıda mağazalarında satın alınabilir.

Hakkında: Meryem Erkahraman

Bu Çok Okundu

Tükürük pH’sı Nedir?

PH nedir? Kısaltma pH potansiyel hidrojen anlamına gelir. Bir maddenin kimyasal asitlik seviyesini ve alkalinitesini tanımlamak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir